MÖBLER / Bord / Nattygsbord 11457039
*
nr 1145 7039
Nattygsbord
String/teak, 1950-tal, längd: 52 cm, djup: 30 cm, höjd: 49 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 november 2017
kl 18:45:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/11 22:12:32
1
300 kr
6/11 16:48:30
2
400 kr
14/11 19:57:45
3
500 kr
15/11 20:12:04
4
500 kr
15/11 20:12:04
3
500 kr (Budbetjänt)
20/11 16:00:17
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
På vår populära retroauktion med fokus på 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremål från 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byråar, cocktailglas, fåtöljer, figuriner, ...
Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord nattduksbord nattygsbord småbord string sängbord teak teakmöbler trä
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:31
-
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43
-
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
5245 Salongsbord
med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:07
-
5057 Soffbord
nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43
-
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43
*
Nattygsbord
Läs om budbetjänten
Läs mer om Retro - 50/60-tal
nr 1145 7039
Nattygsbord
String/teak, 1950-tal, längd: 52 cm, djup: 30 cm, höjd: 49 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 november 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/11 22:12:32 | 1 | 300 kr |
6/11 16:48:30 | 2 | 400 kr |
14/11 19:57:45 | 3 | 500 kr |
15/11 20:12:04 | 4 | 500 kr |
15/11 20:12:04 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/11 16:00:17 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 nov
Retro - 50/60-tal
PÃ¥ vÃ¥r populära retroauktion med fokus pÃ¥ 50/60-talet samlar vi vackra och spännande designföremÃ¥l frÃ¥n 1900-talet. Här finns barstolar, bordslampor, burkar, byrÃ¥ar, cocktailglas, fÃ¥töljer, figuriner, ...Läs mer om Retro - 50/60-tal
- Läs mer...
Nisse Strinning (1917-2006)
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
Svensk arkitekt och formgivare, född i Kramfors, som kanske främst är känd för bokhyllesystemet "Stringhyllan" som han skapade tillsammans med sin fru Kajsa Strinning 1949 för en tävling initierad av Bonniers folkbibliotek.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord lampbord nattduksbord nattygsbord småbord string sängbord teak teakmöbler trä
-
5132 Fällbord
1800-tal, mahogny. Bredd: 73 cm, djup: 45 cm, höjd..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:31 -
5182 Klaffbord
1800-tal. Bredd: 54+ 2x46. Djup: 106 cm, höjd: 69 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43 -
4151 Pelarbord
med rakspegel. Höjd: 165 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:17
-
5245 Salongsbord
med klaffar, 1800-tal. Bredd: 97+ 2x30. Djup: 69 c..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:07 -
5057 Soffbord
nutida, diameter: 78, höjd: 45 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:43 -
5167 Toilettebord
+ pall, Uppfällbar spegel. Bredd: 83 cm, djup: 45 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:43